W celu wpisania kodów program należy uruchomić jako administrator. Należy najechać na pulpicie kursorem na ikonę uruchamiającą program i kliknąć prawym przyciskiem myszy. Z otwartej listy należy wybrać pozycję Uruchom jako administrator.
W przypadku, gdy nie wprowadzono wszystkich danych na początkowych kartach należy się cofnąć do etapu, który chcemy uzupełnić. Robimy to przy pomocy zielonych strzałek, które znajdują się pomiędzy nazwami etapów na pasku zadań. Przejście do żądanego etapu za pomocą przyciśnięcia…
Dostęp do licencji ma jedynie administrator, aby ją zatem przedłużyć, czy uaktywnić należy się zalogować jako ppadmin podając hasło, które zdefiniowano dla administratora w trakcie instalacji ProPublico. Następnie z menu Konfiguracja systemu należy wybrać opcję Licencja. Otworzy się okno, w…
Oczywiście, ProPublico daje taką możliwość. Należy zmodyfikować szablon dokumentu. Z pozycji kierownika grupy wybieramy z menu Konfiguracja systemu opcję Konfiguracja pism. W lewej kolumnie tabeli znajdujemy pismo, które chcemy zmienić i podświetlamy je. Szablon pisma pojawi się w prawej kolumnie.…
W ProPublico nie da się usunąć raz wprowadzonego postępowania. Jeśli już wprowadzono takie fikcyjne postępowanie, można zmienić sygnaturę (w tym celu kliknąć prawym klawiszem myszy na danej sygnaturze i wybrać z menu opcję „Zmień sygnaturę”) oraz powrócić do początkowego etapu…
W takim przypadku należy wcisnąć przycisk „Sygnatura” znajdujący się nad listą zamówień i wybrać opcję Filtruj listę zamówień. W otwartym oknie należy wcisnąć przycisk „Wyczyść filtr”, a następnie „Zastosuj filtr i zamknij”. Na liście zamówień pojawią się wtedy wszystkie istniejące…
W miejscu zainstalowania systemu ProPublico a dokładnie w katalogu EXE należy usunąć plik stop_pp. Po wykonaniu tej czynności program pracuje ponownie poprawnie.
Nie można wykonać kopii bazy ponieważ ktoś jest w danej chwili do niej podłączony (secondary server attachments cannot validate databases). Drugi użytkownik w danej chwili korzysta z programu. Aby wykonać kopię bazy lub też ją odtworzyć z archiwum konieczne jest…
Przyczyna: Program nie może uzyskać połączenia z serwerem bazy danych przez prot. TCP Najczęstszą przyczyną jest uruchomiona blokada połączeń (firewall) z portem 3060 serwera. Rozwiązanie: zdjąć blokadę połączeń.
Zapasowa kopię bazy tworzymy za pomocą dołączonego do ProPublico program Pparch.exe. Kopie są przechowywane w katalogu Database w miejscu zainstalowania ProPublico. Tworzenie kopii zapasowej bazy jest zalecane w celu uchronienia użytkownika przed utratą wprowadzonych do ProPublico danych.