Rozwiązania informatyczne

Program dostarczany jest zarówno w wersji jednostanowiskowej, jak i sieciowej.

Wersja jednostanowiskowa

Umożliwia w danej chwili pracę jednego użytkownika na jednym komputerze. Użytkowników programu może być dowolna ilość.

Wersja wielostanowiskowa

Umożliwia równoczesną pracę wielu użytkowników na wielu komputerach zgodnie z wykupioną licencją. Komunikacja serwera ze stacjami roboczymi realizowana jest przy użyciu protokołu TCP/IP. Aby zainstalować program należy posiadać uprawnienia administratora systemu. Wersja wielostanowiskowa umożliwia w danej chwili pracę wielu użytkowników, na wielu komputerach, na tej samej bazie danych.

Wymagania programowe i sprzętowe:

Dane dotyczące wszystkich zamówień przechowywane i przetwarzane są w bazie SQL (Structured Query Language) Firebird 2.5. System Firebird 2.5 rozpowszechniany jest na zasadzie licencji otwartej. Baza danych wymaga zainstalowania Firebird Server. Wymagane oprogramowanie instalowane jest przez program instalacyjny. W przypadku wersji jednostanowiskowej wszystkie zbiory programu oraz Firebird Server położone są na jednym komputerze, na którym odbywa się praca z programem.

W przypadku wersji wielostanowiskowej wszystkie zbiory programu oraz Firebird Server położone są na komputerze, który pełni rolę serwera dla tego programu. W tym przypadku wymagana jest sieć komputerowa z odpowiednimi prawami dostępu dla użytkowników programu. System do tworzenia dokumentów wykorzystuje MS Word® i MS Excel® od wersji 2010 ( za wyjątkiem wersji MS Office 2010 Starter).

Poprawne korzystanie z:

1) Platformy e-ProPublico, zintegrowanej z programem, wymaga spełnienia przez Użytkownika następujących, minimalnych wymagań technicznych:

  • dostęp do sieci Internet,
  • posiadanie dowolnej i aktywnej skrzynki poczty elektronicznej (e-mail),
  •  komputer z systemem operacyjnym Windows 7® (lub nowszym) albo Linux i zainstalowaną przeglądarką internetową z włączoną obsługą JavaScript oraz Cookies. Platforma e-ProPublico współpracuje z najnowszymi, stabilnymi wersjami wszystkich głównych przeglądarek internetowych (Internet Explorer 10+/Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera).

2) usługi integracji oprogramowania z platformą e-Zamówienia, wymaga 64 bitowego systemu operacyjnego.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Aplikacje klienckie zgodne z systemami: Windows 7®, Windows 8® i Windows 10®, pracujące stabilnie na sprzęcie:
  • Częstotliwość procesora – 1 GHz lub więcej;
  • Pamięć ram – 1 GB lub więcej;
  • Wymagana wolna przestrzeń na twardym dysku – min. 500 MB.
  • Moduł serwerowy powinien pracować na systemie Windows Server 2003 lub nowszym.
  • Możliwa jest również instalacja bazy danych na serwerze z systemem Linux.