O nas

Datacomp – specjalistyczne rozwiązania inżynierskie

Datacomp Sp. z o. o. od ponad trzydziestu lat oferuje klientom polskim i zagranicznym nowoczesne i specjalistyczne rozwiązania IT. Firma posiada doświadczenie w branży budowlanej, mechanicznej, produkcyjnej oraz w sektorze zamówień publicznych. W ofercie Datacomp znajdują się również usługi skanowania i druku 3D.

Dla sektora zamówień publicznych firma opracowała i stworzyła system ProPublico, który wspomaga przygotowanie i prowadzenie oraz dokumentowanie zamówień od momentu założenia postępowania, poprzez złożenie ofert, ocenę, kończąc na odnotowaniu postępu realizacji zamówienia. Z oprogramowaniem zintegrowana jest elektroniczna platforma e-ProPublico, która w połączeniu z aplikacją tworzy kompleksowy system informatyczny, w pełni realizujący proces elektronizacji zamówień publicznych, służący do komunikacji między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności do składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń i innych dokumentów przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

infografika 2020

W katalogu produktów oferowanych przez Datacomp jest również autorskie i innowacyjne oprogramowanie do przedmiarowania, kosztorysowania i harmonogramowania robót budowlanych, instalacyjnych, sieciowych, drogowych oraz telekomunikacyjnych BIMestiMate, które powstało na bazie jednego z najpopularniejszych polskich programów kosztorysowych ZUZIA. Program jest pierwszym polskim systemem klasy 4D, 5D oferowanym na rynku.

Autorskim produktem jest również przeglądarka modeli IFC – BIM Vision wraz z otwartym API, która jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się narzędziem, pozwalającym nie tylko zwizualizować modele BIM stworzone w formacie IFC 2×3, ale też np. opracowywać raporty ilościowe czy zarządzać zmianami. To pierwsze rozwiązanie tego typu posiadające interfejs użytkownika do tworzenia wtyczek. Wtyczki rozszerzają funkcjonalność programu i dostosowują go do konkretnych potrzeb użytkownika.

infografika 2020

W ofercie firmy Datacomp nie mogło zabraknąć również systemów CAD przeznaczonych do projektowania np.: system do projektowania instalacji wewnątrz budynku
DDS-CAD, który wykorzystuje technologie BIM, 4MCAD – projektowanie 2D i 3D; 4MCAD IDEA– projektowanie dla architektów. Program Bricscad to oprogramowanie CAD wspomagające  projektowanie, dostępne dla szerszej grupy odbiorców poprzez atrakcyjną cenę i wysoką funkcjonalność.

Firma Datacomp odpowiadając na potrzeby rynku branży mechanicznej stworzyła katalog produktów, w której skład wchodzi program Alibre Design – czyli specjalistyczne, parametryczne oprogramowanie, służące do projektowania w środowisku CAD 3D i CAD 2D oraz do liczenia rozwinięć blach. Kod NC wykorzystywany przez frezarki użytkownik może przygotować za pomocą systemu VisualMill, a moduł VisualArt pracujący w środowisku VisualCAM, pozwoli konwertować projekty graficzne na geometrię odpowiednią do obróbki.

Wykorzystując własne doświadczenie i doświadczenie swoich partnerów biznesowych Datacomp wdraża rozwiązania informatyczne wspierające zarządzanie i planowanie produkcji oraz zarządzanie dokumentacją. Do tych ostatnich zaliczyć można system M-Files, który zapewnia bezpieczeństwo danych, konfigurowalny obieg dokumentów i przepływ informacji, szybkie wyszukiwanie oraz dostęp pracowników firmy do jednej, aktualnej bazy danych.

Wymienione produkty to tylko część oferty Datacomp Sp. z o. o. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.
Zespół Datacomp.